ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9963076
*
nr 996 3076
Spegel
Francois Ghost, Kartell, "With Starck", 65 x 79, plast
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 november 2015
kl 18:14:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/11 16:52:52
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: francois ghost kartell plast spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
*
Spegel
nr 996 3076
Spegel
Francois Ghost, Kartell, "With Starck", 65 x 79, plast
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 november 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/11 16:52:52 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: francois ghost kartell plast spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07



